Ana içeriğe atla

varikosel ameliyatı hakkında

efendim nacizhane boş kişisel blogumda kendi hastalığımdan bahsetmiştim daha öncelerde.Son zamanlarda google amcamızda varikosel ameliyatı hakkında yapılan araştırmalar doğrultusunda blogumu ziyaret edenler için bu ameliyat hakkında bir kaç madde yazı yazasım geliverdi birdenbire.
  1. Öncelikle korkulacak bi ameliyat değil çükünüzü kesmicekler.
  2. Kasık bölgenizden 3 5 cm bi kesik ile yumurtalığın içerisine girip varikosel sorununu çözücekler
  3. ameliyat 25 30 dakika sürücek zaten narkozun etkisi ile pek birşey hatırlamıyacaksınız.Bayılman ve ayılman bir olcak
  4. Kan dolaşımı yavaşlasın diye buzhane gibi ameliyathanede olcan için çıktığında tirtir titriceksin.Gözünü bi açıcan ne oldu nerdeyim ben gibi soruları sorarken hasta bakıcın oldu da bitti maşşallah diye süper iğrenç bir espiri yapcak ve yeniden bayılcaksın :)
  5. Uzun bir süre yemek vermiyorlar ben 12 gibi ameliyat oldum gece 9 gibi yemek yedim.
  6. Kasıkdaki bandaj ve yumurtalığın hemen altında ki kocaman tampon inanılmaz bir fazlalık veriyor insan bir an önce kurtulmak istiyor yürümenizi işemenizi bile engelliyor.Ben ayakta işemeyi özlemiştim.
  7. Zira işeme ihtiyacı durumunda bi lazımlık veriliyor ve hafif yan yatıp içeri salıveriyorsunuz.Eğer ki yapamazsanız içeri hortum salıyorlar ki bunun olmaması için bol bol dua etmelisiniz.
  8. Varikosel ameliyatı bi gece hastanede geçirildikten sonra artık geçmiş sayılıyor.7 gün sonra dikişler kaynayıp o sargıdan kurtuluyorsunuz.Bu süre içerisinde makineyi çalıştırmamak ta fayda var.
  9. Ameliyattan sonra artık yumurtalıklarda o aşırı uyku kaçıran ağrıdan eser kaymayacağını düşünüyorsanız yanılırsınız :) Ne olursa olsun dikkat etmenizde fayda var slip don giymezseniz gene sarkıntı olup ağrı yapabiliyor.
  10. Eğer sizinde yumurtalığınızda hafif bir ağrı varsa koştuğunuzda genital bölgeniz ağrıyorsa sol yumurtalığınız diğerine göre çok aşağıda hareket ediyorsa ve üst kısmında misket benzeri birşeylere rasladı iseniz acilen ilerlemeden hastaneye başvurun erken teşhiste ameliyat olmadan kurtulma şansınız bulunmakta.

Benden bu kadar efendim herkeze geçmiş olsun gerçekten korkulucak bir durum değil ben ameliyattan sonra çok rahatladım geçen 3 e zorladım ama olmadı :) fazla zorlamamak lazım makineyi sonuçta orjinali kadar güçlü olmuyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngiltere Öğrenci Vizesi Aracı Kurumlara Kanmayın

Diğer ülkeleri bilemem ama,"Yok efendim İngiltere,Kanada vizesi çok zor kimseler alamıyor."dedikoduları tamamen bu vize danışmanlığı yapan dolandırıcıların uydurmasıymış bunu anlamış oldum.Başımdan geçen olayı aynen aktarıyorum.


Bir arkadaşım vasıtası ile İngiltere'ye gitmeyi planlıyordum.(öğrenci olarak gitmek en kolayı idi.)İnternetten ne gerekli ise araştırdım.Ama arkadaşımın ısrarları üzerine Hayat Rehberi(isim verdim ki sizde dolandırılmayın.)tanıdığına vize işlemlerimi yaptırdım desemde bi bok yapmadılar.Akmerkez karşısında lüks bir villada hizmet veren bu kurum işlemlerimi çok hızlı bir şekilde yapabileceğini sonucun 3 gün içerisinde alabileceklerini söyledi.700 tl para istedi.600 Tl verdim.(Pazarlık Sünnettir hesabı.)Belgeleri zaten internet üzerinde araştırmıştım konsolosluğun sitesinde Türkçe dil desteği var.Hepsini teslim ettim,yeminli tercümana ne varsa çevirtmişler.11 sayfalık vize başvurumu yapmışlar.Randevum alınmış buraya kadar her şey yolunda.
Vize evrakla…
2007 de ilk blog açtığımda ki heves olmasa da ara ara gaza geliyorum. Anlatmak istediğim pek çok şeyi yazmaya üşensem de videosunu çekip paylaşmayı çok istiyorum. twitter facebook çıktı blogculuk bozuldu düşüncesindeyim. Aslında çok özledim seni blogger :) sabah 9 akşam 9 küçük esnaflığa devam ettiğimden mütevettlik seninle ilişkimiz bitti. Ama bakarsın şans yüzüme güler de bi iş bulursam taslaklarımı düzenler beynimde ki örümcek ağı tutan cümlerler ellerimden sana dökülür..
Bu arada ilk açtığım blog google tarafından kapatılmış pek bi üzüldüm :(
Ona kızarak buradan devam etmeye isim,tema vs değiştirip yol almaya çalışacağım.
şuan deli gibi bu yazıya ne başlık yazsam diye düşünüyorum saat 02:49 olduğundan beyin gebertos oldu sanıyorum bulamadım bişi neyse mühim de değil zaten başlıkları sevmem  bilirsin :)
kal sağlıcakla.

Farmville Oyunu Hilesi ( fazla tarla bug )

Bir çok kişi Facebook FarmVille Hileleri adı altında arama yapıyor. Farm ville altını paraya dönüştürme, Farmville para hilesi, Farmville altın hilesi, Farmville ağaç hilesi, Farmville ev hilesi, Farmville hayvan hilesi, Farmville tarla hilesi, Farmville çok para kazanmak istiyorum gibi bir sürü arama mevcut. Elbette her oyunun hilesi vardır. Ama bu oyundaki amaç hem sizi facebooka bağlamak hemde paypal aracılıgı ise sizden para koparmak.,Ama oyunun bir bug yani açığı bulundu tespit edilmeden hemen kullanmanızı tavsiye ediyorum :D


Bu bug sayesinde farmvillede tarlanız içinde fazla tarla yapabilir veya tarla alanı dışına ağaç yada tarla yapabilirsiniz. bu sizin el çabukluğunuza bağlı.
ben mozilla ile yaptım sorunsuz

2- Cheat Engine 5.5 Programına İhtiyacınız var.
Burdan : http://www.heijnen1.demon.nl/CheatEngine56.exe
İndirebilirsiniz.

3- Aplle Safari İnternet Tarayısını Açınız Ve Farmville giriş yapınız.

4- Cheat Engine 5.5 Programını Açınız. Safariden giriş yapın. '4 bytes'yazan
Kısm…