Ana içeriğe atla

İuforum ile Çocuk Esirgeme Kurumu Organizasyonu

Tam belli değildi aslında kuruma her istediğin zaman gidemiyormuşsun saatler geri alınmış ve ben 10.30 sandığım saatte kalktım heycanlıydım.Elimde telefon haber bekliyorum saat yer felan hiçbirşey bilmiyorum.Bekle bekle çatladım.Sonra saat 2 de Eyüp Çocuk yuvasına gideceğimizi öğrendim.Ulan şans işte Didem msj attı nabıosun bjk'ye gel dedikodu yaparız :) uzundur görüşmüyoruz onlada dedikodularımız birikmişti.Kendisi çok eski arkadaşlarımdan ve samimi bi kardeşim.Yanına gitsem yuvaya gidemem oda yuvaya gelmez diye düşünürken.Bi msj trafiğine girdim apar topar hazırlandım ve saat 1 gibi cevahir önündeydim zavallı didemcim 45 dakika beni beklemişti.Orda durakta hiç tanımadığım bi çocuk beni aradı üstünde ne var felan bi şekilde görüştük otobüs felan laylaylom giderken...

İşte maceramız burada başlıyor.Hapisane gibi bir kapı heryer koca duvarlarla kapalı içerisi görülmüyor.Daha önce hiç gitmediğim için şaşkınca bakıyorum.Didem 5 yıldır anaokulu öğretmeni tecrübesi var tabi çocuk ruhundan anlıyor.Ayaklarımız bir ileri iki geri vaziyette acemice girdik içeriye.
Neslihan adında ki iki kız bizi karşıladı Hoşgeldiniz derken kızların eline yapıştılar.Ben napcağımızı bilmiyordum hani neden geldiniz diye sorsa çocuk göt gibi kalıcam.Ama o minik yavrular alışkın anne baba abi abla hasretini yabancı insanlarla gidermeye çalışmaya :/ Şaşkınlıkdan çıkmaya başlamıştım elimizden tuttular kuytuda minik bir parka götürdüler bizi demirlerde tehlikeli hareketler yaparak bakkk ben ne yapıyorum ilgini çekmek için dercesine bakıyorlardı.Bir diğerinin saçını fazla okşarsan diğeri mutsuz oluyordu.İnsan hangi birisi ile oynayacağını şaşırıyor.Abisinin adı yasin olduğu için beni öpüp kokluyor boynuma bornuma sarılıyordu çocuğun birisi.Gözlerim açılmaya hayatın acı yüzünü biraz daha görmeye başlamıştım bu dakikalarda içimin yarısı gitmek istemiyor bir diğer yarısı buradaki acılara daha fazla dayanamayıp kaçmak gitmek istiyordu.

Not: Bu yazı taslaklarımda kalmış hatıramın gerisini hatırlayamıyorum ama yinede yayınlamak istedim.Birisi ziyaret eder ön ayak oluruz :D

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İngiltere Öğrenci Vizesi Aracı Kurumlara Kanmayın

Diğer ülkeleri bilemem ama,"Yok efendim İngiltere,Kanada vizesi çok zor kimseler alamıyor."dedikoduları tamamen bu vize danışmanlığı yapan dolandırıcıların uydurmasıymış bunu anlamış oldum.Başımdan geçen olayı aynen aktarıyorum.


Bir arkadaşım vasıtası ile İngiltere'ye gitmeyi planlıyordum.(öğrenci olarak gitmek en kolayı idi.)İnternetten ne gerekli ise araştırdım.Ama arkadaşımın ısrarları üzerine Hayat Rehberi(isim verdim ki sizde dolandırılmayın.)tanıdığına vize işlemlerimi yaptırdım desemde bi bok yapmadılar.Akmerkez karşısında lüks bir villada hizmet veren bu kurum işlemlerimi çok hızlı bir şekilde yapabileceğini sonucun 3 gün içerisinde alabileceklerini söyledi.700 tl para istedi.600 Tl verdim.(Pazarlık Sünnettir hesabı.)Belgeleri zaten internet üzerinde araştırmıştım konsolosluğun sitesinde Türkçe dil desteği var.Hepsini teslim ettim,yeminli tercümana ne varsa çevirtmişler.11 sayfalık vize başvurumu yapmışlar.Randevum alınmış buraya kadar her şey yolunda.
Vize evrakla…
2007 de ilk blog açtığımda ki heves olmasa da ara ara gaza geliyorum. Anlatmak istediğim pek çok şeyi yazmaya üşensem de videosunu çekip paylaşmayı çok istiyorum. twitter facebook çıktı blogculuk bozuldu düşüncesindeyim. Aslında çok özledim seni blogger :) sabah 9 akşam 9 küçük esnaflığa devam ettiğimden mütevettlik seninle ilişkimiz bitti. Ama bakarsın şans yüzüme güler de bi iş bulursam taslaklarımı düzenler beynimde ki örümcek ağı tutan cümlerler ellerimden sana dökülür..
Bu arada ilk açtığım blog google tarafından kapatılmış pek bi üzüldüm :(
Ona kızarak buradan devam etmeye isim,tema vs değiştirip yol almaya çalışacağım.
şuan deli gibi bu yazıya ne başlık yazsam diye düşünüyorum saat 02:49 olduğundan beyin gebertos oldu sanıyorum bulamadım bişi neyse mühim de değil zaten başlıkları sevmem  bilirsin :)
kal sağlıcakla.

Farmville Oyunu Hilesi ( fazla tarla bug )

Bir çok kişi Facebook FarmVille Hileleri adı altında arama yapıyor. Farm ville altını paraya dönüştürme, Farmville para hilesi, Farmville altın hilesi, Farmville ağaç hilesi, Farmville ev hilesi, Farmville hayvan hilesi, Farmville tarla hilesi, Farmville çok para kazanmak istiyorum gibi bir sürü arama mevcut. Elbette her oyunun hilesi vardır. Ama bu oyundaki amaç hem sizi facebooka bağlamak hemde paypal aracılıgı ise sizden para koparmak.,Ama oyunun bir bug yani açığı bulundu tespit edilmeden hemen kullanmanızı tavsiye ediyorum :D


Bu bug sayesinde farmvillede tarlanız içinde fazla tarla yapabilir veya tarla alanı dışına ağaç yada tarla yapabilirsiniz. bu sizin el çabukluğunuza bağlı.
ben mozilla ile yaptım sorunsuz

2- Cheat Engine 5.5 Programına İhtiyacınız var.
Burdan : http://www.heijnen1.demon.nl/CheatEngine56.exe
İndirebilirsiniz.

3- Aplle Safari İnternet Tarayısını Açınız Ve Farmville giriş yapınız.

4- Cheat Engine 5.5 Programını Açınız. Safariden giriş yapın. '4 bytes'yazan
Kısm…